Věčný problém zvaný neodepisování


Seznamování na internetu: v dřívějších dobách to nešlo, zatímco dnes je to zcela běžné. A už dávno to není záležitostí pouze mladých. Doba pokročila a možnosti s ní. Častokrát nabydeme pocit, že jsme na dané seznamce konečně narazili na toho „pravého“ nebo na tu „pravou“. Vše si krásně sedá a zdá se, že je ruka v rukávě. Ale ouha! Najednou vám váš protějšek přestal odepisovat! Co teď? Většina z nás asi začne panikařit, ale upřímně, panika nám dokáže zatemnit mysl a my pak je kvůli ní mnohdy jednáme zcela nemístně. V první chvíli začneme urputně přemýšlet nad tím, proč nám neodepisuje. „To snad ztratil(a) zájem ?! Snad ne?! Vždyť jsem si tolik dal(a) záležet na té poslední zprávě! Co se děje?!“ A právě to je špatně! No jo, ale lehce se to říká, že ? Ale kdo z nás by v tuto chvíli neztrácel trpělivost? Někdy se nám dokonce naskytne příležitost vidět ono nechvalně proslulé „zobrazeno“. A to už v nás dokáže docela dobře vřít. Nejhorší je, když vidíme, že náš protějšek je už nějakou dobu online, ale odpověď stále nikde. 

man-949058_640

Několik důležitých bodů, co za tím může zdát, a které je dobré si uvědomit:

 

1. Opravdu nemá čas

Třeba váš protějšek zrovna řeší něco neodkladného. Možná se jemu nebo někomu v jeho okolí stala závažná událost a on/ona teď prostě opravdu nemá čas odpovědět. Vaše uhánění by mu/jí opravdu na náladě nepřidalo. Možná je sice aktuálně online, ale to třeba jen proto, že musí s někým skrze danou sociálně síť něco vyřešit. Zkusme chvíli vyčkat, dost možná se vám brzy ozve sám/sama.

 

2. Zapomněl(a) odepsat

Zní to možná jako hloupá výmluva, ale stár se to vlastně může. Jsme jenom lidé. Každý z nás občas na něco zapomene. Není dobré vaši polovičku hned zahrnout výčitkami. Místo toho se jí raději zdvořile zeptejte, zda je vše v pořádku.

stůl a notebook

3. Úmyslně vás napíná

Asi si říkáte, že tohle dělají jen puberťáci. Bohužel nikoli. Možná s vámi vás protějšek začal jakousi hru. Pravděpodobně mu lichotí vaše nervozita z jeho neodepisování. Není dobré na tuto hru přistupovat. Jednoduše mu napište/řekněte, že se vám to nelíbí.

 

4. Nemá zájem

Tento důvod je asi ten úplně nejhorší. Bohužel, je možné, že o vás druhá strana již nemá zájem, ale neví, jak vám to sdělit a ignorace je pro ni v danou chvíli jednodušší. Nejlepší recept, jak to překonat, je prostě to neřešit. Je to sice těžké, ale nic jiného se ani dělat v tuto chvíli nedá. Kdyby o vás druhá strana měla opravdový zájem, sama by se ozvala.

4/5 - (1 vote)