Finanční problémy, aneb když se podnik začíná hroutit

Vést vlastní podnik, a nevzdat to, když vám teče do bot, to chce odvahu. Bez práce však nejsou koláče, a tak je vždy potřeba hledat způsoby, jak podnik zachránit. Řešení najde vždy ten, kdo jej hledá. Jaké jsou obvyklé možnosti?

Snížení výdajů

První možností, ke které se musí většina podnikatelů v nelehké situaci rozhoupat, je snížení výdajů. A to razantně. Omezte tedy všechny výdaje, které nejsou nutné. Možná že se vám nechce vyhazovat své zaměstnance, ale skutečně je všechny potřebujete? A co firemní akce? Jsou drahé, a v době kdy se nedaří, se jedná o nesmyslný výdaj. Pokud se rozhodnete snížit prémie, či nedávat bonusy, musíte ale šetřit i na sobě, nechcete-li své zaměstnance popudit. Uvědomte si, že jsou to jen lidé, kteří se snaží uživit rodinu, a pokud jim vezmete, a sami pak jezdíte v drahém automobilu, a chlácholíte je oděni v luxusním obleku, nebude to působit dobře.

muž píše

Najděte nové investory

Pokud nutně potřebujete peníze, není od věci zkusit zapátrat po nových investorech. Ti budou chtít vidět vaše plány, dosavadní úspěchy, ale i pracovní prostředí. Budete do toho muset vložit hodně snahy, ale výsledek by za to mohl stát.

Sloučení

Když teče do lodi, není čas hrát si na hrdiny. Konkurence se najednou může jevit jako váš http://www.konfekcesevcik.cz/tabulka-velikosti záchranný kruh, a to tak, že zatnete zuby, a s milým úsměvem se rozhodnete pro spolupráci, která vás ovšem může zachránit.

pracovní dohoda

Půjčka

Někdy zkrátka nezbývá, než si peníze půjčit. Máte-li nějaké resty z minulosti, banka s vámi nebude ochotná jednat, a tak se můžete zkusit obrátit na spolehlivou nebankovní společnost. Některé z nich pak nabízejí například nebankovní hypotéky bez registru, což je druh úvěru, který vám pomůže například zaplatit jiné dluhy, vyplatit se z exekuce, či řešit jiné problémy vašeho podniku, a to rychle, a za výhodných podmínek. Výhodou je pak i to, že vám bude nabídka sestavena na míru, tak abyste vše zvládli splácet.