Jak se popasovat s mravenci v domácnosti? Boj to bude dlouhý, ale pomůže vám koření!

Už jste také doma našli několikrát mravence? To nebude náhoda, je dost možné, že se u vás zabydleli. A s tím přece musíte okamžitě něco udělat. 

Jak se popasovat s mravenci v domácnosti? Boj to bude dlouhý, ale pomůže vám koření! 

Mravenci jsou malí a venku nám nevadí. Tedy pokud nám během pikniku venku na zahradě nevlezou do jídla, vlastně nám ani nevadí a nemusíme se s nimi trápit. Ovšem takoví mravenci u nás doma, to je jiné. To je problém, který je třeba vyřešit, protože mravenci jsou malí, umí se dobře schovat a co je horší, je jich tolik, že během několika hodin je můžeme mít úplně všude. Samozřejmě, že se jim nejvíce líbí v kuchyni, kde máte spousty dobrot. Jste si jistí, že doma mravence máte? Tak rychle je zlikvidujte! 

dva mravenci

I jeden umí potrápit

Někdy se stane, že po příchodu domů zvenku, si jednoho nebo dvou mravenců všimneme. Jistě, to je ještě svět nezboří, ale když si všimneme, že jich je více a stále přibývají je to problém. Zvláště pak pokud objeví u vás doma načaté potraviny. Tak se jich už nezbavíte. Tedy pokud fakt rychle nezasáhnete. Mravenci se rychle rozlezou, mohou být opravdu všude, ale důležité je, najít, kde je jejich hnízdo, tedy mraveniště, odkud vylézají a to většinou bývají vlhká zákoutí. Je docela výhodou, že mravenci si tvoří cestičky, tím vás přivedou na stopu. Určitě se snažte přijít i na to, odkud k vám přišli. Nejčastěji to jsou okna, ale pokud máte rodinný dům, mohli přijít prostě normálně dveřmi. 

cestička z mravenců

Pryč s nimi a to hned 

A jak zařídit domácnost bez mravenců? Tak zde je několik možností, jistě, že můžete navštívit drogerii a tam si zakoupit některý z chemických prostředků na jejich hubení, existují i pastičky na mravence, ale co si budeme povídat. Než utrácet, je lepší využít to, co máte doma. Pomáhá ocet, takže ihned vytřete podlahy octem s vodou a zapamatujte si, že mravenci mají také čich. A jsou vůně, které jim fakt nelahodí. Nastražte proto pasti sami, rozmístěte po bytě bylinky, majoránku, hřebíček, mátu nebo tymián. Nebo se je můžete snažit nalákat do pro ně naopak velmi voňavé a lákavé pasti ze sladké vody s cukrem a troškou droždí. 

Pokud se rozhodnete využít bylinky, rozsypte se všude po bytě, do koutů odkud přišli a i tam, kde se zdržují. No a pak už jen chvíli vyčkejte.