Důležité vzdělání

Vždycky jsem si dávala záležet na vzdělání. Opravdu si nedokáži představit, že bych třeba neměla maturitu. A to byl vždycky můj sen, jediná moje nejnižší podmínka, že jednoduše maturita musí být. Sice jsem samozřejmě chtěla mít taky vysokou školu, ale bohužel se mi tohle nesplnilo. Asi jsem na to neměla kvalifikace anebo znalosti a nebo taky všechny důležité vědomosti, ale bohužel se mi studium na vysoké škole vůbec nepodařilo. A to mě moc mrzelo, protože hlavně já jsem se snažila o to, abych měla opravdu vysoké vzdělání. Jenomže všichni nejsme stejní a všichni nemůžeme mít vysokou školu anebo perfektní vzdělání.

Vzdělání je důležité.

Vždycky jsem ale záviděla těm dětem, které mohly mít takové luxusní školy, které se platí, takže taky na nich vydržely déle. Já si totiž myslím, že když rodiče nějakou školu platí svým dětem, tak v tom případě dítě nemůže ani propadnout. Myslím si, že úplně normálně si kupovat známky za peníze, když má někdo bohaté rodiče. Opravdu hodně mě to mrzí a je mi líto, protože například moje sousedka měla opravdu až moc chytré děti, ale na vysokou školu se nedostaly, protože prý už neměli na škole už místo. Nevím, co jsem si o tom myslela, ale opravdu mě to naštvalo a mrzelo zároveň.

Učení jsem brala vážně.

Nyní už vím, že ne jenom vědomosti a vzdělání je to nejdůležitější v životě. Samozřejmě, že nejdůležitější je zdraví, ale podle mého názoru je taky vzdělání hodně důležité. Protože pokud máte opravdu skvělou školu a když jste pracovití a chytří, tak taky můžete mít skvělé zaměstnání, což se potom samozřejmě rovná velká pravděpodobnost více vydělaných peněz. A je taky pro vás vzdělání důležité nebo to necháváte všechno osudu? Můj sen taky byl, abych mohla alespoň jeden rok studovat v zahraničí, ale ani to se mi bohužel nedařilo. Možná všechna ta pozitiva přejdou na moje děti, které taky chtějí studovat.