Důvody, proč zvolit dobrou kočičí stravu

1. Zubní zdraví

Stejně jako u lidí se u domácích koček se špatnou zubní hygienou objevuje mnoho zdravotních komplikací.

Vaše kočka může mít špatný dech – což je nepříjemné – ale infekce, které mohou způsobit halitózu, mohou být pro její imunitní systém a celkové zdraví mnohem závažnější, než si myslíte.

Koťata ztrácejí mléčné zuby mezi čtyřmi a šesti měsíci. Během této doby jsou v jejich ústech mezery, které jsou magnety bakterií.

m

Pravděpodobně chodíte k zubaři pravidelně, abyste se ujistili, že vaše zuby a dásně jsou v dobrém stavu.

Ale jak si vaše kočka udržuje zdraví ústní dutiny? Potřebují kvalitní jídlo a pamlsky, které napomáhají odstraňování plaku a stimulují dásně, aby si udržely pevnost zubů a čistotu úst.

2. Kočky jsou masožravci

Ať se vám to líbí nebo ne, vaše kočka je lovec, dravec, masožravec. S vegetariánskou nebo veganskou stravou jim nikdy nebude dobře.

Takže i když jste se možná rozhodli ze své stravy vyloučit maso a nahradili jste bílkoviny fazolemi, alternativami masa a doplňky, vaše kočka potřebuje živočišné bílkoviny.

m

Je zdrojem životně důležité aminokyseliny – taurinu – která napomáhá rozvoji silných svalů, včetně srdce..

Krmivo pro kočky na bázi ryb může dobře fungovat – je nabité omega mastnými kyselinami, které pohání tělo vaší kočky… a vyhovuje jejich trávicímu systému. Většina ryb však byla kontaminována těžkými kovy a jinými nepříjemnými toxiny nebo parazity a je velmi nezdravá. Nabízet rybu jako příležitostnou pochoutku zdravé kočce by mělo být v pořádku, ale pozor na její stálou stravu.

Vyhněte se potravinám, které mají nadbytek plnidel, jako je pšenice a ječmen. Mohou sice naplnit břicho vaší kočky, ale neposkytnou jí bílkoviny, které potřebují pro zdravý vývoj. A mohou vést k obezitě a cukrovce a mnoha dalším zdravotním problémům.