Malebný Karlovarský kraj

Přemýšlíte o velkém odpočinku, relaxaci a o zkoumání přírody? Tak to jste narazili na správný článek, ve kterém se zaměříme na dovolenou v Karlovarském kraji, které předčí vaše očekávání, i když to není ten největší kraj v Česku. Dovolená se musí užít naplno. Hlava musí vypnout a tělo se musí uvolnit. A na to není čas nikdy jindy než při zasloužené dovolené. Tak se pojďme na tento kraj zblízka podívat a třeba vás něco nadchne. 

dovolená

Na jihu tohoto krásného kraje, který je poblíž Německa, najdete nejednu NAUČNOU STEZKU. Za zmínku rozhodně stojí naučná stezka Kladská, která vás provede tím nejkrásnějším na jihu kraje u Mariánských lázní. Samotné město Mariánské lázně stojí za návštěvu. Také tam najdete tzv. Boheminium, kde jsou miniatury z celého Česka. 

Na západě Plzeňského kraje najdete Františkovy lázně a Cheb. Tam stojí za návštěvu například hrad Seeberg nebo i národní přírodní rezervace Soos. U Chebu najdete tajnost Železné opony, a to Bismarckovu rozhlednu. Nejde opomenout na nejmladší sopku v ČR, a to je Komorní Hůrka. Také hrad v Chebu vás přiláká svou historií. A pokud milujete ty překrásné kostely, tak vyrazte v Chebu ke kostely sv. Mikuláše, který vás očaruje svou krásou.  

dovolená

Na severu nás čeká to nejkrásnější, a to krajské město Karlovy Vary. Karlovy Vary jsou známe nejen svou krásou, ale také díky filmovému festivalu a kolonádám, které na náměstí jsou. Filmový festival se tu odehrává během léta a je zde několik celebrit, ale především tisíce fanoušků a hostů. Najdete zde nejednu rozhledu (například Diana) a nejednu úžasnou restauraci. Na severu najdete i Jáchymov, kde je naučná stezka Jáchymovské peklo. Ta obsahuje zastávky, jako je například důl Svornost, tábor Nikolaj, důl Eduard či Šlikův hrad. 

No a nakonec východ. Východ vás nadchne zřícenina hradu Hartenštejn, Andělská hora nebo dokonce i Šemnická skála. 

Navštívili jste už někdy tento kraj?