Jak snížit náklady v dnešní době?

Doba, ve které žijeme, doba pandemie si žádá snižování nákladů. Pro některé obory je tato doba dokonce likvidační. Bez razantního oškrtání výdajů, nemají podnikatelé v těchto oborech šanci přežít. Co mohou dělat, aby jim trocha peněz zbyla na zajištění fungujícího provozu? Zřejmě každého nejdříve napadne, že se musí zbavit zaměstnanců, kteří nejsou pro provoz nepostradatelní. Jenže to je hodně tvrdý zásah. Navíc zaměstnanci v malých firmách jsou jako rodina, jsou mezi nimi i zaměstnavatelem velice blízké vztahy. Jděte za někým a řekněte mu v takové situaci ono strohé: „Máš padáka“. To jde hodně těžko.

Hledání úspor

Dále se dá ušetřit na pohonných hmotách. Zkrátka se omezí jízdy jen na ty, které jsou za účelem výkonu zakázky. Ale to jsou zase z globálního pohledu drobné. Krk to nezachrání. Na druhou stranu, když se uspoří drobné tu a zase támhle, po sečtení těchto drobáků už může být na světě docela zajímavá částka. A kde tedy ušetřit dále?

Zrušte kancelář! Ano, zrušte kancelář, sekretářku posaďte třeba do výroby, kde ji upravíte i pracovní povinnosti. Ušetříte za nájem i za zbytečné energie. Konec konců i tu bývalou sekretářku budete nyní platit z jiného balíčku.

Namítáte, že adresa kanceláře byla i sídlem vaší společnosti, které je zapsané v Obchodním rejstříku? No tak sídlo přemístěte. Že nevíte kam? Pořiďte si sídlo virtuální.

Ne, nedělám si legraci, tato možnost opravdu existuje. Virtuální sídlo firmy Ostrava je tu pro každého, kdo se rozhodl k obdobnému kroku, nebo se nabízí nově vznikajícím společnostem.

Vše elektronicky

Je to sice jen adresa, ale budou vám tam registrovat příchozí poštu, budou vám posílat skeny došlých písemností http://www.vox.cz/dalsi-sluzby/danove-spory-on-line/dorucovani-pisemnosti-spravcem-dane.html na vaší e-mailovou adresu a také budete moci využít konferenční místnosti pro své obchodní jednání. V Ostravě a v dalších 8 městech v Polsku. A víte, jaké budete mít náklady? Vlezete se do tří stovek měsíčně. A to je dost velká úspora, nemám pravdu?