Cyklodovolená na Istrii

Jednou z největších výhod, kterou cestovní kanceláře nabízejí všem, kteří chtějí strávit dovolenou na kolech, je poskytovaný servis. Cesta do místa vybrané destinace je zajištěna v klimatizovaných autobusech, které zůstávají k dispozici po celou dobu pobytu. A umožňují tak cyklovýlety i do vzdálenějších míst. Kola bývají převážena v uzamykatelných skříňových přívěsech. Během celé dovolené jsou k dispozici všem účastníkům k jednoduchému přemístění. Bez nutnosti použití jiných služeb. Pravidlem těchto dovolených bývá nejen zajištěný nocleh, ale i strava. Vzhledem k celodenním výletů to bývá převážně polopenze.

Na mořské pláži

Vedoucí zájezdu každé ráno rozdá cyklistům speciální mapku, na které je vyznačena cyklotrasa. V případě, že je naplánována do vzdálenějších končin, podpora je zajištěna nejen autobusem, ale i vozíkem na kola. V případě, že dojde k vážnější závadě na kole, bývá v něm převáženo i kolo náhradní. Běžné závady si účastníci zvládají udělat svépomocně. Ideálním stavem je vyrazit na dovolenou na kole, které je v dobrém stavu, prohlédnuto a seřízeno mechanikem. A přibalit do brašničky vše potřebné pro běžný provoz. Pro starší generaci je možné strávit dovolenou na elektrokole. O dobíjení baterií je postaráno.

Cyklodovolená

Poloostrov Istrie, kterému se přezdívá perla Jadranu, je vyhledávanou destinaci všech milovníků slunce, moře a jízdy na kole. Cyklotrasy vedou tímto kouzelným krajem vesničkami, ukrytými v horách. Které působí dojmem, že se tu zastavil čas. Staré kamenné domy, obchůdky a vyhlídkovými restauracemi. Přístavní městečka, kterými se projíždí, jsou lemovány olivovými háji a piniovými lesy. Po celodenním výletu si všichni rádi odpočinou na mořské pláži, nebo u hotelového bazénu. S podporou autobusu jsou naplánovány prohlídky historických míst. Ať už je to Pula, s původním římským amfiteátrem, či město Poreč, ve které je možné navštívit jedinečnou Eufraziovou baziliku z doby byzantské. Rovněž Rovinje bude jednou ze zajímavých zastávek. Pro milovníky lanýžů je naplánována cyklotrasa do Livade, vesničky obklopené dubovými lesy. Ubytování bude po celou dobu na stejném místě. V jachetním přístavním městečku, které skýtá pohled na moře i z hotelového pokoje. A umožňuje každodenní koupání během celého pobytu.