Jaké výhody má skládaný betonový plot

Asi není třeba říkat, že oplocení patří k základním metodám ochrany majetku. Ovšem zde záleží mimo jiné také na tom, jak je daný plot postaven, konkrétně z jakého je materiálu a jakou má konstrukci. To vše totiž může být velmi variabilní.

Samozřejmě jako vše, i ploty podléhají módím trendům. A zatímco ještě nedávno byla upřednostňována dřevěná klasika, dnes se mnohem častěji staví skládaný betonový plot Montazmpc. Ten se od toho běžného liší tím, že je postaven z předem připravených betonových dílů, které jsou zasazeny do sloupů.

skládaný betonový plot

Výsledkem je fakt, že plot vypadá stejně po celé své délce, což lze u běžného betonu, připravovaného na místě, jen těžko dokázat. To přispívá k celkovému upravenému dojmu, který se dobře hodí k moderním rodinným domkům.

Také nelze pominout fakt, že jeho cena i náročnost výstavby jsou podstatně nižší. Tak vznikne dojem solidního oplocení za minimum peněz, což rozhodně mnoho lidí ocení. Tím, že je navíc neprůhledný, odradí také velkou část zlodějů, kteří nebudou riskovat jeho přelézání, když neví, zda se za ním nachází něco, co by se dalo relativně snadno ukrást.

To vše zní dobře, ovšem je nutné připustit, že má i své nevýhody. Ty sice nejsou nijak závažné, avšak přesto je dobré o nich vědět a počítat s nimi, abychom pak nebyli nepříjemně překvapeni.

Tím prvním, co je nutné si uvědomit, je fakt, že tento typ plotu je podstatně méně stabilní. Jistě, je upevněn ve sloupech, avšak tam je obvykle jen zasazen. Rozhodně tedy není ani zdaleka tak solidní, jak se na první pohled jeví.

klasický betonový plot

Tomu nepomáhá ani fakt, že ony díly jsou relativně tenké. Díky tomu neposkytují ani zdaleka takovou ochranu, jakou bychom si představovali. Avšak pro mnoho lidí může být i tato úroveň dostatečná, zvláště pokud implementují i další opatření.

V neposlední řadě je nutné zmínit, že ani zdaleka neodolá tak dobře silnému větru, což, jak jsme se v nedávné době přesvědčili, může být problém.

Přesto se jedná o solidní řešení za relativně dobrou cenu, které mnoha lidem vyhovuje. Není tedy proč jej nezkusit.