Jen tak bez cíle


Lidé jsou různí a co člověk, to jiná představa o tom, jak a kde strávit dovolenou. Stejně tak je tomu i v případě, jak se na určené místo přepravit, zda jet svým osobním automobilem, zda se svěřit do rukou cestovní kanceláři nebo absolvovat cestu autobusem nebo letecky, vyrazit můžete i na kole či motorce.

dobrodružství v horách

Rozdíl je také v tom, zda cestu pečlivě naplánovat, krok za krokem, téměř na minuty, nebo se prostě jen tak sbalit a vyrazit vstříc dobrodružství. Tu druhou variantu známe pod označením „jet na blind“.

Tímto způsobem se vydává spousta Čechů hlavně do Chorvatska, prostě sbalí kufry, sednou do auta a vyrazí vstříc do neznáma a teprve až dorazí na místo, kde se jim líbí, začnou se pídit po nějakém tom ubytování, tedy pokud nejsou připraveni i na horší variantu, tedy že budou trávit noci ve stanu v kempu.

Čím blind přitahuje?

Za prvé vás taková dovolená bude stát daleko méně, než pokud vám ji zajistí cestovní kancelář. Za druhé si ji organizujete až v jejím průběhu a dle daných okolností a možností, nejste nikým ovlivňováni, seznámíte se navíc se spoustou lidí, prohloubíte své komunikačního, jazykové a vyjednávací schopnosti.

Jet můžete třeba stopem, pokud se chystáte trochu dál, letenky mimo běžné termíny koupíte mnohem levněji. Co se týká zavazadel, v takovém případě si budete muset vystačit jen s několika málo kilogramy, než u běžných letů.
silnice u hor

Stejně tak, jako bude dobrodružná cesta, bude zajímavé a poučné i hledání místa, kam složíte na noc hlavu. Už předem si můžete vytipovat různé druhy ubytování, abyste měli přehled o cenových kategoriích.

Alespoň přibližný plán cesty, v tom byste jasno mít měli, cíl, kam se chcete dostat, maximum informací o dané zemi a městě.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv dovolenou a cestu na dané místo, nikdy nepodceňujte uzavření cestovního pojištění.