Návyky, díky kterým se z Vám stane úspěšnější člověk

Jaké návyky zavést do svého každodenního rituálu těsně před spaním? Nechce se inspirovat úspěšnými velikány a inspirujte se jejich každodenními zvyky, bez kterých si už život nedokážou představit.

schody k úspěchu

Podnikatelé, vynálezci nebo umělci, ti všichni mají svůj den naplánovaný do poslední minuty. Každý den mají přesně zavedenou rutinu, která jim funguje a dělá je produktivnějšími. Vědí totiž, že právě některé jejich zvyky mají podíl na jejich mentálním i fyzickém zdraví a proto je potřeba jejich pravidelnost dodržovat. A je jedno, jestli je to večerní koupel nebo dobrá knížka před spaním.

 

Pokud patříte mezi velmi zaměstnané lidi, může hrát čas proti vám. Vtěsnat totiž všechno do 24 hodinového rozvrhu může dát zabrat. Vezměte v potaz, že dospělý člověk by měl spát minimálně 8 hodin a z 24 hodinového limitu už vám toho času tolik nezbývá. Optimální je proto chodit spát kolem jedenácté večer a probouzet se o sedmé ráno.

polepený monitor

Najdou se i výjimky

Najdou se i výjimky, které vydrží téměř bez spánku nebo s pár hodinami spánku denně. Například světoznámý vynálezce Thomas Edison spánek dokonce tak nenáviděl, že mu chtěl obětovat co nejméně svého drahocenného času. Současný americký prezident se zapřísáhnul, že spí pouze čtyři hodiny denně. Ovšem tento životní styl není určený pro každého a lidský organismus zkrátka takovou zátěž do budoucna nemůže zvládnout. Pokud se ovšem chcete probouzet odpočatí a vytěžit ze spánku doslova maximum, věnujte hodinu před usnutím zvykům, které vaší mysl příliš nezatíží.

 

1.       Čtení

Známý zakladatel Bill Gates každý večer před usnutím sáhne po své oblíbené knize. Bez ohledu kolik je hodin a v kolik ráno vstává, si dopřeje alespoň několik málo stran, díky kterým se mu pak mnohem lépe usíná.

 

2.       Meditace pro snadnější usínání

Celosvětově známá moderátorka Oprah patří mezi velmi vytížené lidi, ale vždy si najde chvilku na ranní a večerní meditaci, která jí příjemně uvolní a zrelaxuje.