Kabely nebo HUB, co je lepší?

V dnešním světě, proto, abyste si zahráli s kamarády či s jinými lidmi po celém světě, už není třeba žádných kabelů ani přípojných zařízení, žádná Téčka a nervy ztracenými nad tím, kde je problém. Multiplayer po internetu drasticky změnil hraní s přáteli a LAN party, takové jako je známe z doby před 15 lety, už zřejmě tak často nebudou. Je však nutné podotknout, že taková zábava stále není cizí těm, kteří v té době ještě s tímto zastaralým způsobem propojení počítačů po své vlastní síti zápasili. A ti si ji samozřejmě rádi opráší, byť se již jedná o dospělé lidi s dětmi, přítelkyněmi a manželkami.
 jít hrát

Co bude třeba?

Na pořádnou LAN zábavu už není třeba žádných kabelů. Ta pravá zábava totiž není v těch drátcích, ale v tom, že srazíte počítače do jedné místnosti a kolektivně si užijete radost z bolavých očí a spousty chipsů a pizzy. Dnes postačí jen internetové připojení a dobrý software, který podporuje jak novější, tak starší hry jako dnes již stařičký Hamachi nebo novější a jednodušší Gameranger. Samozřejmě se můžete pokusit o počítačový HUB, ale proč si kazit večer nastavováním portů apod. Pokud přece jen chcete mít ten oldschoolový pocit z „propojení“, stačí si buď stáhnout šikovný program, který to nastaví za vás anebo spolehnout se na váš internetový modem, který ještě takovou funkci propojení počítačů má.
 automaty videohry

Internet mění vše kromě nostalgie

Můžete si tak opět zahrát ty staré dobré pecky a prožít ty staré časy, aniž byste slýchávali škrčení pevné linky, hledali, kde se přetrhl kabel, sháněli „téčka“ a nemusíte hledat návody na internetu, jak zapojit správně kabely, což například někdy vytočilo i svatého, když jste našli problém po 2 hodinách u jednoho z hráčů.

starý pc

Co si vlastně dnes zahrajete?

Pokud hledáte nějakou tu inspiraci, na internetu ještě stále funguje spousta komunit, které doslova srší chutí si zahrát a poskytnout také ke stažení neoficiální patche, které napraví některé bugy, které vás ve starých hrách rozčilovaly