Materiál pro přepravu

Pro bezpečnou přepravu je zapotřebí mít kvalitní obalový materiál, jenž nerozhodí ani špatné zacházení, přičemž se zásilkou se může stát cokoliv.

Materiál pro přepravu

Lepenková krabice

Jestliže se máme baví o obalových materiálech, tak rozhodně musíme začít kartonovou krabicí, protože ta je opravdu nejrozšířenější a používá se nejvíce. Je to dáno nízkou pořizovací cenou a zároveň vysokou nosností, přičemž tato kombinace je opravdu skvělá, takže se hodí i pro velké firmy. Oproti jiným materiálům mají výhodu, že když se omylem dostane ostrý předmět skrz materiál, tak se krabice neprotrhne a nehrozí ztráta zboží.

kartonové krabice

Zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí, přičemž dnes je na ekologii brán velký zřetel. Dá se do nich dát spousta výplňového materiálu, a proto jsou vhodné pro přepravu křehkých věcí, jenž by se jinak pravděpodobně při přepravě a nepatrném zacházení rozbili. Základem jsou třívrstvé krabice, jež za velice výhodnou cenu odvedou hodně práce, takže jsou efektivní. Na druhou stranu u těžších a křehkých zásilek se vyplatí mít jistotu, a proto je jistotou volbou pětivrstvá krabice, jenž Vás nezklame.

Bublinková fólie

Vůbec nejčastěji se prodává bublinková fólie v návinu 100 metrů, protože to je dostatečná délka, a navíc se finančně nejvíce vyplatí. Samozřejmě se dále dělí na různou šířku, přičemž zde záleží na Vašem využití. Vzhledem k jejím vlastnostem se jako obalový materiál využívá opravdu hojně. První výhodou je její možnost tváření, protože je jedno, jaké má zboží tvar, protože tuto fólii lze jakkoliv tvarovat.

bublinková fólie

Při správném použití se přes ni nedostane ani zrnko prachu a žádná vlhkost, jenž by mohla zboží poškodit či znehodnotit. Možná jste to nevěděli, ale fólie se dá snadno recyklovat, a proto nemá velkou zátěž pro naši planetu. Určitě ji můžete používat i v jiných případech, protože její vlastnosti jsou opravdu všestranné. Zároveň má nízkou hmotnost, takže nezaplatíte další finance zbytečně navíc za váhu balíku. Kvalitní materiál zajistí dlouhou životnost a odolnost, takže uložené věcí v ní můžou být klidně dlouhou dobu a nic se jim nestane.