Škodám lze zabránit


Když má firma vydělávat, musí se nejenom snažit peníze vydělat, ale současně taky zabraňovat zbytečným ztrátám. A nejednou je slabým místem, jež se ve firmách vyskytuje, jejich vozový park, případně stavební stroje. Tam nejednou peníze doslova mizí před očima.

Jenom si to vezměte, kolik času je podobná technika naprosto mimo dosah, a tedy i mimo kontrolu ze strany svých majitelů! A každé opuštění bran závodu může znamenat nechtěné a zcela zbytečné výdaje, jež musí vlastník takové techniky platit ze své kapsy. Někdo ze zaměstnanců, jimž jsou taková vozidla svěřena, si díky nim natankuje vlastní vůz, jinému ‚se mohou hodit‘ náhradní díly, něco z převáženého nákladu a podobně, někdo může tajně využít to, co je mu dáno k dispozici, k nepovoleným soukromým kšeftíkům, někdo může způsobit takovou a jiný onakou škodu. A firma aby platila a platila.

cisterna na stavbě

Pokud tedy nemá dosud pořízené satelitní sledování vozidel. Jakkoliv by se to totiž mohlo zdát někomu nezasvěcenému zhola nemožné, lze ohlídat jak vozidla, jež jsou v pohybu, tak i stavební stroje roztroušené po různých staveništích. A to naprosto spolehlivě a bez nutnosti mít všude nějaké ty nepodplatitelné kontrolory.

Díky tomuto systému si totiž lze zvolit, jaké parametry je žádoucí si ohlídat, a jakmile se tyto nastaví, stačí už jenom usednout někde k počítači připojenému na internet, zadat přihlašovací údaje a rázem se všechno ví. Co kde jede a co kde stojí, s čím se právě pracuje a s čím ne, kde je běžná spotřeba paliva a kde pohonné hmoty mizí více, než je potřebné, a podobně.

nákladní auto

Takový systém prostě ohlídá za majitele oné techniky vše, co je ohlídat třeba. A nenechá se ‚podmáznout‘ ani umlčet.

A určitě si nemusíme dlouze vysvětlovat, k čemu je to dobré. Přece k tomu, aby zaměstnanci dělali to, co mají, a aby nedocházelo ke zbytečným a často i neskutečně drahým škodám. Které by bez tohoto systému musela firma platit ze svého.