Nevíte si rady s pravopisem? Máme pro vás snadné řešení!

I když se jedná o smutnou realitu, jsou mezi námi tací, kteří nezvládají pravopis. Někteří dokonce chybují v těch nejzákladnějších pravidlech. Problémy nedělá pouze psaní i/y ale také s/z nebo ě/je. Lidé ale také chybují ve skloňování nebo koncovkách. Největší problém je ale ve psaní čárek ve větách. Máte i vy s něčím z vyjmenovaného problém? Chybujete ještě v něčem jiném? Pak byste rozhodně měli číst dále, protože je náš dnešní článek určen přímo pro vás.
vlajka na ruce

Jestliže si nejste v něčem jisti, můžete nahlédnout do Slovníku spisovné češtiny nebo Pravidel českého pravopisu. Najdete zde mnoho problémových jevů. Jen málokdo má ale jednu z těchto knih doma. Navíc se stále aktualizuje. Právě z tohoto důvodu jsou zde modernější pomocníci, kterými jsou internetové příručky.

Jednou z dalších možností je tedy vyhledávání na internetu. Stačí do vyhledávače napsat slovo, kterým si, nejste jistí a hned na vás vyskočí spousta výsledků. Dávejte si ale velký pozor, protože na internet může psát kdokoliv, cokoliv. Měli byste proto hledat jen u ověřených zdrojů. Mezi ověřené zdroje patří například Ústav pro jazyk český.

Ať už v pravopisu plavete nebo si chcete jen něco nechat zkontrolovat někým, kdo český jazyk zvládá mnohem lépe než vy, pak tuto možnost jistě máte. Na internetu dokonce existuje stránka, kde lidé nabízejí své služby a to dokonce až za směšné ceny. Právě mezi tyto služby patří kontrola a oprava chyb. Za pár korun si tedy můžete nechat poradit od někoho, kdo se v tomto oboru vyzná, a vy budete mít jistotu, že máte vše správně. Ušetříte tím navíc spoustu času. Do vyhledávače vám postačí napsat pravopisná korekce textů a dále si jen vybrat člověka, který to za vás udělá. Pro tuto službu je ale potřeba zaregistrovat se. Poté už můžete využít všelijakých nabídek nebo poskytnout sami službu ostatním. Slouží k tomu například stránka, kterou naleznete pod heslem: já to udělám.
staré město

Přejeme vám hodně štěstí a mnoho zdaru v našem krásném jazyce.