Křupavé výhonky si zamilujete!

Zaujalo vás klíčení semínek? Chtěli byste si také vypěstovat hromadu chutných výhonků? Nevíte, co všechno k tomu budete potřebovat?
Jistě vás potěší, že klíčení semínek je snadné a maximálně nenáročné. Vlastně se jedná o ten nejjednodušší způsob zahradničení, ke kterému vlastně ani nic moc nepotřebujete. Základem je vhodná nádoba na klíčení a také semena na klíčení. A pak už stačí pouze voda, světlo a teplo, které najde doma každý z nás.

meloun

Vhodnou nádobou na klíčení semínek se může stát třeba sklenice na klíčení, kterou si můžete zakoupit anebo si ji vyrobit doma ze zavařovací sklenice. Stačí proděravit víko hřebíkem tak, aby vzniklo provizorní síto, a je hotovo. Na trhu jsou k dostání také speciální misky na klíčení, jejichž velkou předností je jistě to, že se dají stohovat, takže umožňují klíčení hned několika druhů rostlin najednou.

Semínka na klíčení můžete sehnat na mnoha různých místech od klasických kamenných zahradnictví až po specializované internetové prodejny. Pokud si semínka zakoupíte ve specializovaném obchodě na internetu, budete mít jistotu, že budou opravdu kvalitní, chemicky neošetřená, což by vám v opačném případě mohlo způsobit nemalé zdravotní problémy. V každém případě máte na výběr z desítek druhů semen rostlin, takže můžete vybírat podle různých kritérií. Třeba podle toho, jaké budou klíčky rostlin obsahovat zdravotně prospěšné látky, jakou budou mít klíčky barvu, velikost anebo chuť.

semínko grein

K úspěchu při pěstování vám postačí pouze semena řádně namočit tak, aby nabobtnala, a poté je několik dní udržovat ve vlhku. Když je budete pravidelně několikrát denně prolévat čistou vodou, tak zaručíte jejich dostatečnou vlhkost a o ostatní už se postará teplo a světlo. Za několik málo dnů tak budete moci sklízet křupavé výhonky, které využijete v kuchyni na mnoho různých způsobů.