Sladký domove

Otázka zní, jak to u někoho doma vypadá. Vždy se člověk rád vrací do uklizené domácnosti. Ale ouvej, někdo může namítnout, že jsem začal o domově a skončil u domácnosti. Já se domnívám, že je to skoro totéž. Vždyť jaká je domácnost, takoví jsou i její členové. Pro příklady nemusíme chodit daleko, ale uvádět si je zde nebudeme, abychom se pak nemuseli někde někomu zodpovídat. Prostě to uzavřeme tím, že pokud se lidé o svůj domov, nebo domácnost nestarají, neradi se tam také potom vracejí.  

dománost

Jistě má každý rád kolem sebe uklizeno. Nemyslím tím sbírat každé zrníčko prachu, a tak udělat místnost či celý dům skoro septický. To je extrém, který není zrovna vhodný. Ale ten druhý je ještě horší. Ten přináší spoustu problémů, nejvíce, co se týče chorob.  

Ostatně, takový člověk se musí hnusit i sám sobě. Leč, neděje se tak a spousta lidí je s takovým stavem spokojena. Bohužel.  

sladký domov

Normální člověk si však domácnost udržuje tak, aby se mu v ní líbilo a cítil se dobře. A samozřejmě také pohodlně. Jde o to, že pokud si večer chceme lehnout u televize, musíme pro to mít podmínky. Pohodlný gauč, nebo křeslo a při ruce to co nám chutná. Tak tomu se říká správný relax v domácnosti.  

K tomuto pojmu pak patří samozřejmě kuchyň, kde se také stráví spoustu času. A opět je to jen a jen na nás samotných, jak ta kuchyň bude vypadat. Měla by být hlavně funkční tak, aby se tak člověk moc nenaběhal a hlavně, aby se tam dobře pracovalo. Počínaje krájením cibule a konče škrábáním brambor.  

Prostě domácnost jako celek by měla být hlavně pohodlná a plně funkční. Teprve pak se sem bude každý rád vracet, ať je to již majitel sám, nebo jeho rodinní příslušníci. Ti by sem měli právě mířit s nadšením a netoužit bydlet někde jinde. Jenže to se bohužel velmi často stává. A nemusí to být nepořádkem doma. Spíše jde o jiné spory. Ale to už je námět na jiný článek.