Soda v domácnosti je skutečný přítel

Za dobrého přítele považujeme takového člověka, který nezradí, nezklame, je empatický, pomáhá, a ponechává nám osobní svobodu. Takovým přítelem se pro každého z nás může stát i docela obyčejný hydrogenuhličitan sodný neboli soda.

Jak vyčistit dětské hračky a hračky pro zvířata

Máte doma kočku, pejska nebo malé děti? Pak pravděpodobně budete hledat nějaká řešení, jak obejít běžné saponáty a čisticí prostředky, abyste dětem ani zvířátkům neublížili, jestliže jim chcete důkladně vyprat či vyčistit jejich hračky, pelíšky a postýlky. Děti i zvířata citlivě reagují na chemikálie v čistidlech různými alergiemi a může to vést i k nevratnému poškození tkáně.

soda v domácnosti

Vsaďte raději na obyčejnou sodu, která nikomu z nich neublíží, a přitom dokonale vyčistí vše, na co si vzpomenete. Umývejte plastové, dřevěné i plyšové hračky v lavoru s teplou vodou v ruce, s přídavkem sody, a uvidíte, jak dokonale soda čistí.  Hydrogenuhličitan sodný je totiž silně reaktivní s organickými látkami, jako je např. tuk, pohltí i zašlé vrstvy špíny v různých špatně dostupných záhybech, a pak stačí jen hračky opláchnout vodou a osušit. Tento proces můžete opakovat donekonečna a častěji – je to levné, účinné, zkrátka perfektní!

soda jako čistidlo

WC

Sodu uplatníte i na záchodě. Stačí ji občas nasypat do mísy a štětkou ji rozetřít po jejím povrchu, nechat nějaký čas působit a poté jednoduše spláchnout. Soda provádí očistný proces i v odpadním potrubí, je to svým způsobem prevence proti ucpání odpadu, a budete-li tento krok provádět častěji, možná ani nebudete muset nikdy volat instalatéra.

Stejně jako na WC, se soda uplatní i v koupelně u odtokového odpadu v umyvadle, ve vaně a ve sprchovém koutu, můžete s ní čistit keramické plochy od nečistot a po spláchnutí do odpadu se zbytek sody, která má ještě reaktivní schopnosti, zúčastní očistného procesu v odpadním potrubí.