Zábava na zahradě v mnoha podobách

Jaro nám začíná pomalu klepat na dveře a s ním přichází i první teplé dny, které je potřeba si užít plnými doušky. První sluneční paprsky nás lákají k osídlení po zimě zpustlé zahrady. Pokud tedy máte tu možnost a patříme mezi šťastlivce, kteří si mohou užívat svůj malý oplocený prostor zeleně, rozhodně ho využijte už nyní.Dívka na trampolíně

Jenže když už chcete trávit čas na zahradě, je potřeba vymyslet nějaký zajímavý program i pro vaše ratolesti. Dítě by mělo každý den trávit na zahradě alespoň jednu hodinu, tím podpoříte jeho zdravý růst a imunitu. Vytvořte pro děti místo plné lákadel, kterému dají přednost před vysedáváním u počítače. Vyzkoušejte sportovní hry, prolézačky nebo dětskou trampolínu.

Sportovní hry
Chcete ve svých dětech vytvořit přirozenou soutěživost? Pak rozhodně vyzkoušejte některou ze sportovních her, do které můžete zapojit nejenom děti, ale i dospělé. Proč nevytáhnout například pálky na tenis nebo badminton? Nebo můžete zainvestovat do pingpongové stolu, který jistě zaujme i dospělé návštěvníky zahrady.

Salta, kotouly, přemety…
Řeč je o skákání. Pořiďte dětem na zahradu skákací trampolínu. Zejména děti pak budou z její pořízení přímo nadšení a vydrží na ní poskakovat celé hodiny. Vy si tak budete moci nerušeně odpočinout s šálkem kávy nebo se věnovat důležitým povinnostem. Navíc skákání pomáhá posilovat fyzickou kondici, která je pro zdravý vývoj dětí důležitá.Pálky na badminton

To pravé osvěžení
Léto bez koupání si nedokáže představit ani dospělý natož dítě. Bazén sice není zrovna nejlevnější investicí, ale děti se vyřádí i v malém nafukovacím. Děti si užijí u vody spoustu legrace a osvěží se v horkých dnech.

Vždy myslete na to, že zahrada by měla sloužit i k relaxaci a ne jenom k pěstování ovoce a zeleniny. Právě pobyt na zahradě vám totiž přinese tolik toužený odpočinek a rozptýlení nejenom pro vás, ale pro celou vaši rodinu.