Jak mít univerzální a šik šatník?

To, že má někdo cit pro módu, chodí krásně oblečený, nemusí znamenat, že má doma nepřeberné množství oblečení. Znamená to, že ví, co mu sluší a umí to „prodat“.
V dnešní době je stále více diskutované téma udržitelné módy a minimalismu v módě. I když nejste zastáncem radikálního třídění šatníku, nakupování od lokálních prodejců nebo v second handech, zkuste se tím inspirovat. Jednoduše, buďte spokojená s vaším módním stylem, ale nekupujte si každý měsíc nové kousky oblečení. A když už se do obchodu vydáte, každou koupi nejdřív promyslete. Snažte se držet známého rčení, že méně znamená více.zorganizovaný šatník.jpg
Jak stavět váš šatník, abyste v něm vždy našla to, co potřebujete? Držte se jednoduchých pravidel.
Prvním důležitým bodem je, poznat sama sebe, a to co vám sluší bez ohledu na trendy. Zaměřte se na své přednosti i nedostatky a zjistěte, jak je pomocí oblečení upozadit nebo naopak zvýraznit. Víte, co s vaším dekoltem udělají volány ve výstřihu nebo podélně pruhovaná halenka?
Najděte svůj styl a toho se držte. Nemějte ve svém šatníku od každého trendu pár kousků. Zbytečně by se vám oblečení špatně kombinovalo. Zaměřte se i na kvalitu materiálů.styl oblékání.jpg
V kombinování vám pomůže i základní škála barev, která vám lichotí. Nepotřebujete mít v šatníku všechny barvy duhy. Stačí mít ty základní a pak několik barevných kousků oblečení, které lichotí vašemu typu. Dobrou strategií je i to, když volíte barevné pouze doplňky, které vám pomohou outfit doladit.
Zvažte, jestli neudělat malou revizi šatníku a dlouho nevyužívané věci vytřídit. Ve skříni se vám pak bude lépe orientovat. Pro snadnější a rychlejší oblékání si zkuste kousky rozřadit nejen podle typu oblečení, ale i podle barev. Pokud máte dostatek místa ve skříni, nesezónní věci dejte do vysokých nebo naopak nízkých polic, tak abyste měla na očích často využívané oblečení. Nezapomeňte si podobným způsobem roztřídit i doplňky a boty. Ulehčí vám to oblékání.