Změna barvy

Ze všeho nejdřív si musíte rozmyslet, zda vám nynější barva na vašich zdích vyhovuje. Barva pokoje je základní pilíř, od kterého se odvíjí ostatní úpravy. Většina lidí dává přednost bílé barvě, ale není to škoda? Není nic smutnějšího než vstoupit do krásně zařízeného pokoje, který kazí obyčejné bílé zdi. Je na čase pustit představivost ze řetězu. Zkusme se trochu odvázat a sáhnou po výraznějších barvách. Ale jestli máte strach, není ostuda se držet jemných pastelových tónů. Pojďme si rozebrat jednotlivé místnosti a přiřadit k nim barvu.domácnost
Začněme třeba kuchyní, bíle vymalovaná kuchyň působí dost depresivně. Dle mého názoru by se sem hodila žlutá. Je to světlá, energická a veselá barva, která prosvětlí nejen místnost, ale i lidskou duši. Skvěle ji lze kombinovat se zelenou.
Obývací pokoj- zde by byla vhodná uvolňující barva jako třeba modrá pro duševní klid a odpočinek nebo oranžová pro zútulnění místnosti.
Ložnice- do této místnosti bych přiřadila sytější a odvážnější barvu. Červená působí hřejivě a slavnostně, rudá zase elegantně až vášnivě.
Dětský pokoj- toto je místnost kde se opravdu můžete vyřádit. Zde můžete použít jakoukoliv barvu či kombinaci, která vás napadne. Představivosti se meze nekladou.
Koupelna/WC- nejvhodnější jsou světlé pastelové tóny.
Pozor!Při volbě barev do bytu/domu je důležité zvolit takové, které se budou vzájemně doplňovat nikoliv přehlušovat.interiér

Zařízení

Tady budeme vycházet z barvy, kterou jste si zvolili do dané místnosti. Vše také závisí na stylu/směru, který chcete v místnosti uplatnit (Koloniální, Retro, Rustikální, Klasický, Minimalistický, Romantický, Zen). Pokud máte jasno, stačí jen pořídit, rozmístit nábytek barevně ladící s pokojem. Doladit pár detailů či pořídit nějaké doplňky a je hotovo.
Pozor! Když pořizujete větší množství různých doplňku, může se stát, že bude místnost přeplácaná. Všeho moc škodí.