Balená voda, jakožto PODVOD na spotřebitele

Balené vody existuje nemálo druhů a značek. Valná většina z nich vám strká, jak je z přírodních pramenů, nebo podzemních stáčíren. Něco pravdy na tom být může. Voda odtamtud opravdu pochází, prameny existují, stáčírny fungují, ale nikoli pro balenou vodu, kterou právě vy máte doma. Voda, o které vám tvrdí, že ji pijete, je voda používaná na drahé destiláty. Ta, kterou pijete, je několikrát přefiltrována KOHOUTKOVÁ VODA. Ano, čtete dobře, je to podvod.
Plastová láhev
Uvedeme si příklad na nejmenované značce. V reklamách říkají, že je to voda patentovaná přírodou. Omyl. U těchto značek víme, že to doopravdy není čistá pramenitá voda z hor Malé Fatry. Možná tak z kohoutku, který se nachází ve stáčírně. Značka se ohání tím, že voda chutná jinak, než voda kohoutková, to ano, i mezi kohoutkovými vodami existuje chuťový rozdíl a to z důvodu obsahu železa a pH.
Kouzlo marketingu zde obstarává fakt, že značky donutí lidi si myslet, že pijí něco zdravějšího a čistšího, než teče z kohoutku. V arabských zemích, například v Egyptě tento business funguje na základě toho, že turisté z Evropy nemohou používat kohoutkovou vodu ani na čištění zubů, protože nejsou zvyklí na bakterie, které obsahuje.
Láhev vody
Způsobuje střevní potíže.
Takže ne, nekupujte balenou vodu. Kohoutková je čistší, častěji kontrolovaná, čerstvější, chuťově lepší, ekologičtější a hlavně levnější.
Šetřete životní prostředí, představte si, kolik plastů se spotřebuje, kolik jich musíme likvidovat a to kvůli podvodu. Na své si přijde i vaše peněženka, která místo 15 korun za láhev vody, si 15 korun nechá a vy je můžete využít na něco, co stojí za to. Hlavní proč to celé píšu, nenechte se tahat za nos od velkých firem, mějte vlastní rozum a vlastní úsudek. Jsou na světě země, kde je pitné vody nedostatek, zamyslete se, proč vy byste tedy měli mít vodu doma i v plastové lahvi