Čerpadlo bazénové filtrace

Pro zajištění dobré čistoty vody se volí pískové filtrace, jenž potřebují dostatečně silné čerpadlo. Pokud se Vám s ním něco stane, tak jej zavezte do opravny.

Čerpadlo bazénové filtrace

Koloběh vody

Každý bazén potřebuje dostatečnou filtraci, aby v něm neplavaly různé nečistoty, ve kterých bychom se potom koupali. Nejrozšířenějším typem jsou pískové filtrace, protože mají skutečně slušnou efektivitu a hodí se i k běžnému domácímu bazénu, který je třeba úplně či částečně zakopaný v zemi. Fungování celého systému není až tak složité, protože čerpadlo nám saje vodu z bazénu, jenž následně prochází náplní v podobě jemného písku, protože ten zachytí právě všemožný nepořádek.

filtrace bazénu

Následně se čistá voda zase vrací do bazénu a takto se koloběh stále opakuje, aby se přefiltrovali nové nečistoty. S nákupem čerpadla to není jen tak, protože musí mít dostatečný výkon, který se odvíjí od velkosti bazénu. Také musí zařízení do celého systému dobře pasovat. Jestliže budeme chtít místo chlóru používat sůl, tak musíme koupit čerpadlo odolné vůči slané vodě, protože u něj jsou k tomu přizpůsobeny vnitřní součástky.

Oprava čerpadla

Údržba čerpadla není ve většině případů nijak složitá, přičemž jak bychom se k ní měli chovat nám udává výrobce. Podstatné je třeba čištění celého systému, aby přes čerpadlo nešlo zbytečně velké znečištění, protože to je i uvnitř potrubí a dalších částí. K tomu se prodávají tekuté přípravky, jenž nám systém hezky pročistí. Dále je důležité zazimování, protože kdyby uvnitř zůstala voda a ta zamrzla, tak to může mít fatální následky.

bazénové čerpadlo

Porucha tohoto zařízení je problém, protože bez něj nám filtrace nebude fungovat a nové stojí dost peněz, přičemž musí pasovat do současného systému. Servis bazénových čerpadel se nám na naše zařízení podívá a v mnoha případech opraví, protože čerpadlům rozumí, takže ví, jak danou poruchu odstranit, aby zase čerpalo jako nové. To nám ušetří opravdu hodně peněz a také starostí se sháněním nového vhodného zařízení, takže nechat opravit staré je skutečně výhodná možnost.