Čistá voda v bazénu bez problémů

Udržování bazénu po celou koupací sezónu není zrovna jednoduchým úkolem, ale pokud k tomuto účelu využíváte správné přípravky bazénové chemie a pomocníky z řad příslušenství, tak si tuto péči můžete opravdu hodně usnadnit. Důležité je odstraňovat plovoucí i usazené mechanické nečistoty, jako je napadané listí, kousky trávy či hlíny nebo utopený hmyz. K tomuto účelu je určena filtrace a ta potřebuje kvalitní písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru, který všechny tyto nečistoty zachytí a už nepustí zpátky do bazénu. Při výběru tohoto materiálu je nutné dobře vybírat, protože každé zařízení má jiné požadavky na zrnitost písku. Ano, musíte vybrat správnou velikost zrn, aby odpovídala požadavkům Vašeho zařízení.

dno bazénu

Jakmile písek naplníte do filtrace, nejprve jej propláchněte, aby se Vám nedostal do obsahu bazénu a pak už jen zapněte přístroj a je hotovo. Právě zrnka jsou tím důležitým pomocníkem a jejich ostré hrany zachytávají nečistoty, ovšem tato zrnka se časem ohlazují a zbrušují a proto je důležité maximálně po dvou letech až třech letech písek vyměnit. Úplně nejlepší řešení je vyměnit tento materiál každou koupací sezónu, abyste měli jistotu opravdové kvality a čisté průzračně vody v bazénu. Ovšem čistota vody se neodvíjí pouze od tohoto jediného úkolu. Nestačí pouze odstraňovat mechanické nečistoty, je důležité udržovat kvalitu vody.

plavání v bazénu

Je nutné každý týden zkontrolovat kvalitu vody v bazénu za pomocí testeru, který Vám ukáže nejen obsah aktivního chloru ve vodě, ale také PH vody. Je důležité do bazénové vody pravidelně dodávat dostatek chloru a také srovnávat PH vody. Nezapomeňte také na změkčovač vody, pokud máte bazén napuštěn tvrdou vodou a na algicid, který můžete preventivně přidávat do vody proti vzniku řas. A pak už si jen užívejte teplých slunečních dní a koupání ve Vašem bazénu.