Skříň na míru v předsíni od podlahy až ke stropu

O skříních na míru https://www.sten-skrine.cz/ se dobře ví, jak skvěle využívají úložný prostor, mnohdy od podlahy až ke stropu, a jak se díky tomu ocitají předměty v domácnosti na jednom místě. Máte pak perfektní přehled a nemusíte věci pracně hledat tak, jak se to stává tam, kde je více úložného prostoru v různých místnostech.

skříně v ložnici

Hodí se i do úzké chodby

Při rozhodování, jakou skříň na míru si pořídit, a kam ji umístit, vstupuje do úvahy celá řada faktorů. Prvním z nich bývá její umístění a především volba, zda s ní vyzdobit ložnici, dětský pokoj, obývací pokoj či další obytný prostor, anebo se trochu uskromnit v předsíni či v hale. Tuto úvahu neberte na lehkou váhu, neboť skříň může být sice elegantní, ale ukrojí vám kus prostoru, kde se častěji zdržujete, a můžete si tu pak připadat poněkud stísněně.

Výhodou vestavěných skříní je skutečná výroba na míru, a to nejen co se týče rozměrů šířky a výšky. Skříně na míru se mohou přizpůsobit prostoru pod schodištěm, různým výklenkům, zkoseným rohům a dalším nepravidelným rozměrům a jejich hloubka může být menší, než standardních 60 cm. Podstatnou výhodu tu zaujímají posuvné dveře, díky tomu lze mít vestavbu i v úzké chodbě, kde se příliš nezdržujete, ale k uložení a vložení věcí vám bohatě postačí. Mohou tu být i zrcadla a zabudované osvětlení, takže prakticky využijete všechny výhody tohoto řešení.

obývací poko

Posuvné dveře bychom rádi vyzdvihli ještě z jiného důvodu. Jde o samotný mechanismus, který využívá hmotnosti dveří, s jejíž pomocí může být v provozu pojezdový mechanismus. Zátěž na ložiska koleček a kolečka samotná není tak velká, jak je tomu u pantů křídlových dveří. Opotřebená kolečka lze časem snadno vyměnit a samotné dveře zůstávají neporušené, zatímco u těžkých dveří křídlových se panty mohou rozviklat, vytrhnout či jinak poškodit. Panty křídlových dveří se také musí občas dotahovat a kontrolovat, dveře mohou sesedat a špatně se zavírat, je s nimi zkrátka další práce navíc.