Učení o prázdninách: ano nebo ne?

Prázdniny jsou časem, který každý student ocení a celý rok se na něj těší. Dva měsíce plné bezstarostných chvil a událostí s kamarády prostě každý miluje a užívá si tyto dva měsíce naplno protože tato chvíle, slovně zdá se dlouhá, ovšem velmi rychle uteče a pak zase přijde na řadu deset opravných měsíců plných stresu, nevědomosti, u někoho i pláče a bezradnosti kdy nevíme, proč jsme vlastně na světě. Jenže- mnohdy během těchto dvou měsíců dochází k otázce- co mám dělat? Nemám tento čas přeci jen využít k učení? Můžu dohnat všechny blbé známky a nastoupit tak do školy jako někdo nový, někdo mnohem chytřejší. Toto si říká dost studentů a v dnešní uspěchané době bohužel také čím dál tím více studentů, protože pokud nemáte studium, není ani vysoký plat. To nemusí být pravidlem, ale většinou to tak je.

Učení

Je tedy dobré věnovat dva měsíce volna škole a něco si zopakovat? odpověď zní ne. A teď proč?

Deset měsíců dřeme. I ti nejhorší do toho těch deset měsíců vkládají nejvíc, co mohou, i když se to na první pohled nemusí zdát. Dva měsíce prázdnin existují z nějakého důvodu- abychom měli klid v duši a to doslova. Protože dva měsíce poprvé nejsme vystaveni stresu, který je pro naše tělo opravdu neprospěšný a způsobuje mnoho nemocí, u kterých třeba ani nevíme, že ze stresu jsou. Proto je dobré si ty dva měsíce odpočinout, jsou to přeci jen pouze dva měsíce v porovnání s deseti měsíci. To ale neznamená, že v tento čas nebudeme dělat nic.

Knihy

Přečíst si knížku či pohovořit na dovolené cizím jazykem je pro náš mozek naopak zdravé a rozvíjíme tak svoje myšlení a inteligenci o něco víc. Také sledování seriálů je prakticky taková příprava, ale mnohem více zábavná než sedět u učebnice. Rozhodně se na učení vykašlete a užijte si prázdniny, dokud je máte, protože jakmile nastoupíte do práce, budete litovat toho, že jste se někdy předtím o prázdninách učili.