Ženy v kruhu

Ani v současnosti se potřeba žen nezměnila. Každá touží po společnosti spřízněných duší, se kterými může zažívat svoji ženskou podstatu. Pro kterou v běžném životě nenachází dostatek pochopení. A tak se pro mnoho z nich stává Ženský kruh bezpečným místem, ve kterém je možné otevřeně probrat současné problémy a přitom se uvolnit v přátelském a chápajícím prostředí. 

Ženský kruh

Organizování ženských kruhů probíhalo v minulosti naprosto přirozeně. Nejdříve to bylo společné posezení u ohňů či společné práce při žních, sklizni či draní peří. Později stačilo, když se u jednoho stolu sešla maminka, babička, vnučka a některá z tet. A problémy se řešily za pomoci zkušeností starší generace. A tak se i ty nejmenší dívky dozvídaly o životě přímo od svých nejbližších. V současné době se potřeba žen pro společném sdílení nezměnila. A tak vznikly Ženské kruhy, které dnes najdete v každém větším městě. Vedené bývají zkušenými lektorkami, které každé setkání dopředu připraví.

Ženský kruh

A ženy tak mohou společně řešit svoje problémy. Bez obavy, že je někdo ze zúčastněných zneužije. Upřímnost a spontánnost je hlavní devízou těchto setkávání. Pokud byste se rozhodly, že se budete setkávat i ve vašem městě či vesnici, dodržte zpočátku pár organizačních pravidel. Které v budoucnu oceníte. Vyberte si místo, ve kterém se budete cítit dobře a během Ženského kruhu vás nebude nikdo a nic vyrušovat. Pro první setkání je vhodné přizvat někoho, kdo už má zkušenost. Usnadní vám to komunikaci hned od počátku. Taková maličkost, jako je předmět podporující ženskost, umístěný uprostřed, tvoří atmosféru. Stačí kytka, zapálená svíčka či artefakt ve tvaru srdce. Dobrým společníkem rovněž bývají karty s obrázky. Na kterých je vyobrazeno určité poslání. Pokud se vám podaří vytvořit Ženský kruh, ve kterém bude panovat důvěra, nebudou se vynášet žádné soudy, všem bude dopřán vlastní prostor pro vyjádření názorů, stane se místem, do kterého se budou ženy rády vracet.