Mějte se ráda (a nestyďte se za to)


Teprve až se přestaneme přizpůsobovat mužské představě o světě, budeme mít šanci ho zachránit. Nezvládneme na ramenou nést tíhu vesmíru, pokud k tomu nemáme sebevědomí. Tu tíhu ale neseme od nepaměti, nikdo jiný za nás tenhle úkol neplní. Není už to samo o sobě dostatečným důvodem být na sebe pyšná?
Andělská žena
Každé ráno si stoupáte před zrcadlo. Nádherná a sebevědomá, krásná taková, jaká jste. Tak jak vás stvořila Matka země. V tu chvíli vám patří celý svět, jste sama sebou a nehrajete žádné hry, nepředstíráte. Jste zdrojem té největší síly. Síly života, empatie, trpělivosti a porozumění. Pak na sebe ale navléknete zbroj a vyrazíte do světa plného konfliktů, bolesti a křivd. Do světa definovaného soupeřením, násilím a zlobo, do světa mužské energie. Snažíte se jí celit a vyrovnat. Bohužel. Copak necítíte, jak vás to brnění táhne k zemi? Copak nevnímáte, že vaší pokožce sluší spíš hedvábí než kov?
Kdo předstírá, nemůže být v souladu se sebou samým a nemůže se dobrat sebeúcty. Kdo se dobrovolně ohýbá před cizí energií, nikdy nerozvine tu svou. Nastal čas vrátit se ke své podstatě. Je čas zbavit se strachu. Je čas milovat tu ženu v sobě.
Být silnou ženou přece neznamená chovat se jako muž! To jemnost a křehkost rozbíjí skály. Odložte brnění, zbavte se tíhy a vaše lehkost změní svět. Nebude to však snadné. Silnou se nerodíte, silnou se stáváte. A ve chvíli, kdy odložíte zbroj, přijdete si zranitelná a nechráněná. Ale to je jen další iluze.
Ženy se šampaňským
Buďte na sebe hodná, rozmazlujte se, nechte se opečovávat. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a buďte sama sebou. Nepřizpůsobujte se, pokud by vám to mělo ublížit. Neponižujte se. Vy jste ta nejdůležitější osoba ve vašem životě. A pokud vy budete šťastná, bude takové i vaše okolí a nakonec celý svět. Tohle je role ženy! Uvádět svět do souladu a harmonie. Svět potřebuje ženskou energii.