Bylinky vhodné k vaření si můžete vypěstovat doma. Nepotřebujete ani balkon nebo zahradu. Postačí vám okenní parapet. Vybírejte z bylinek, které upotřebíte při vaření a ještě vám provoní byt. Mnoho bylinek působí i pěkným estetickým dojmem. Pěstování je vhodné i pro začátečníky. Většina z rostlin nepotřebuje žádné speciální pěstební podmínky. Bylinky, které si vypěstujete doma nemusíte použít pouze jako koření. Dobrou službu vám udělají jako léčivky. Pěstujte je v květináči nebo truhlíku na okenním parapetu. Mnoho bylinek můžete letnit v létě na okenním parapetu. Bude, ale nutné přizpůsobit zálivku a v případě slunečního úpalu zastínění. Ideálním řešením jsou samozavlažovací truhlíky. O závlahu máte postaráno i v případě, že budete na dovolené. Bylinky sázejte do vhodného substrátu. Na slunce umístěte druhy, které snesou sluneční úpal. Vhodná bude mateřídouška, šalvěj, oregáno, rozmarýna. Naopak za přistínění vám bude vděčná máta peprná, libeček nebo kerblík.
Pěstování libečku určitě nevynechte. Výrazná a kořeněná chuť této silně aromatické byliny nahradí nezdravé maggi. Někdy se libeček nazývá americkým celerem. Budete-li chtít libeček využít také jako léčivku, musíte použít kořen, listy nebo semena. Bylinka je vhodná i k sušení. V čerstvém stavu je bylina nejúčinější. Čistí krev, zlepšuje krevní oběh, příznivě působí při menstruačních potížích a pomáhá rozpouštět žlučové kameny. Bylinka dokonce působí jako mírné afrodiziakum.
Nepostradatelná je majoránka. Bylina je rozšířena téměř po celém světě. Příjemně vám provoní byt. Oceníte ji při těžkostech s trávením. Proto používejte bylinu do různých jídel. Používá se k uklidnění nervové soustavy. Doporučuje se při stresu, bolestech hlavy a nespavosti. Vhodná je pro ženy s bolestivou menstruací. Olejem z majoránky si můžete potírat spánky při bolestech hlavy.