Vyklízíme zaplněné sklepy

Lidé dovedou nashromáždit za svůj život celou řadu předmětů a odkládají je obvykle do prostor, které jim nejsou zrovna na očích. A tak se stává, že se ve sklepě v panelovém domě ocitne vyřazená pračka, rozbitý dětský kočárek, staré odřené lyže, in-line brusle bez koleček, nefunkční mikrovlnná trouba, petrolejová lampa, ocelové trubky, dveře z obýváku, rozbité akvárium, rozedřený koberec a mohli bychom takto pokračovat donekonečna.

staré dřevěné bedýnky

Lidská lenost a neochota s tím něco udělat a harampádí se zbavit může gradovat až do obludných rozměrů a klidně se může stát, že se odhodláte k prodeji bytu a na sklep se jaksi zapomene. Přijde den, kdy si nový majitel přijde byt prohlédnout, a z vašeho sklepa bude přímo u vytržení. Zaplněný sklep věcmi vám pak může prodej bytu výrazně komplikovat a ztížit. Co s tím? Existuje nějaké schůdné a rychlé řešení?

nepořádek před domem

Pro profesionály je to hračka

K příčině, proč lidé shromažďují ve sklepích některé předměty, může být jasný důvod – do kontejneru s komunálním odpadem se nevejdou a nemají k dispozici žádné vozidlo, které by je někam odvezlo. A právě pro takovéto případy, a samozřejmě nejen pro ně, jsou tu vyklízecí firmy. Postarají se o komplexní službu – sklep během několika hodin vyklidí do posledního šroubečku a vše odvezou do sběrných dvorů či jiných skladových prostor pro tříděný nebo dokonce nebezpečný odpad.

V předchozím odstavci jsme zmínili nebezpečný odpad, ano, i takové předměty ve sklepích nacházíme, například staré nefunkční zářivkové trubice, jedy na hlodavce, kyseliny a louhy, benzín v chatrných kanystrech atp. I s tím vyklízecí firmy při vyklízení objektů počítají a odváží tyto předměty na speciální sběrná stanoviště. Rozhodně nemějte obavy, že by vyklízecí firma zakládala za městem v polních úvozech černé skládky, jsou to profesionálové, kteří se řídí všemi zákonnými předpisy.